W kolejnym semestrze znów realizowaliśmy zajęcia w Zespole Szkół nr 3 w Piasecznie ul. Chyliczkowska 20. Warsztaty prowadzone w maju pośród uczniów klas 2 dotykały tematyki Toksykomanii. Zajęcia prowadzone przez dwoje Trenerów z doskonałym przygotowaniem pedagogicznym. Uczniowie bardzo aktywni, zaangażowani i chętni do dzielenia się wiedzą tematyczną.

Analizowano poszczególne kategorie i nadawano im znaczenie w kontekście uzależnienia lub innych wątków dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki, jeśli z uzależnieniem bezpośrednio nie mają związku. 

Grupy wybierały  hasła,  w różnych kategoriach i były one wskazywane na forum oraz zapisywane w odpowiednich miejscach na tablicy (pod nagłówkiem kategorii wskazanej lub też w innych kategoriach, gdyż okazało się, że część haseł może być umieszczona w kilku kategoriach i wówczas jest też różnie rozumiana.

W kwestii poszczególnych haseł toczyła się wokół niego dyskusja grupowa. Trenerzy dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą zawodową z uczestnikami. Porządkowali posiadane przez uczniów informacje i w podsumowaniu po dyskusji grupowej prowadzili mini edukację. Odpowiadali na zadane pytania.

  1. omówiono szczegółowo zagrożenia związane z paleniem papierosów;
  2. omówiono szczegółowo zagrożenia związane z piciem alkoholu;
  3. omówiono szczegółowo zagadnienia uzależnienia od telefonu, komputera; social mediów;
  4. omówiono mechanizmy: ciekawość, stres, problemy z emocjami- ze złością, lęki, rozdygotanie ciała, depresja, izolacja, odcinanie od rzeczywistości, przywiązanie zależne, jako hasła mogące mieć kontekst powiązania z uzależnieniem

Kolejny projekt obejmujący Zespół Szkół nr 3 w Piasecznie sfinansowany był jak zawsze przez Urząd Miasta i Gminę Piaseczno.